פסטיבל הסרטים הגאה

פסטיבל הסרטים הגאה
TLV fest, הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה, חוגג עשור לקיומו וזו בהחלט סיבה טובה לחגיגה. במשך עשרה ימים, עד ל15/6/15, אולמות הסינמטק בתל אביב עוטים את צבעי הקשת ועושים כבוד לסרטים הגאים מכל רחבי העולם וכמובן, גם מישראל.
הפסטיבל כולל אינספור סרטים מצוינים, תחרות לקולנוע עלילתי, תחרות לקולנוע תיעודי, תחרות לסרט ישראלי קצר ועוד ועוד. את הפסטיבל פתח אירוע נוצץ כיאה למעמד, בו חילקו אות הוקרה לבימאית אנג'לה רובינסון, זו שהביאה למסכים את הסדרה המדממת "דם אמיתי".
בין הסרטים הבינלאומיים, ניתן למצוא את "נער חומרני" סרט תיעודי של הבימאי לואיצו וגה, שטוען שהוא הבן האבוד של מדונה ; "סטודיו 54 - גרסת הבמאי", הכולל את כל הסצינות הקוויריות שיצאו בעריכת הסרט המקורי ו-" D.E.B.S" של אנג'לה רובינסון ובנוכחותה, המציג ארבע מרגלות לסביות, שאחת מהן מתאהבת באויבת שלהן.
בין הסרטים הישראליים, ניתן למצוא את "קראם: עניין של קארמה" המגולל את סיפורו האמיתי של קראם, נער ערבי שיצא מהארון, נזרק מהבית וחי בבית דרור בתל אביב ו- "אבודים בעיר הלבנה" המתמקד בזוג אמריקאים המגיעים לתל אביב ופוגשים בצעיר ישראלי העומד לשנות את חייהם.
כמו אירועי הגאווה השונים, הנחגגים בסימן הקהילה הטרנסג'נדרית, גם הפסטיבל כולל סרטים ואירועים חשובים בנושא. הסרט "זה גילה, זה אני" משנת 2010, שכבר נהפך לסרט פולחן, מוקרן בשנית. הסרט מגולל את סיפורה של גילה גולדשטיין, הנחשבת לאחת מן הטרנסג'נדריות הראשונות בישראל. כמו כן, יוקרנו סרטים כגון "האורחת" בבימויו של מאוריציו לופז פרננד, אודות אלנה החוזרת לבית משפחתה לאחר ששינתה את מינה ו-"כוכבים בודדים" המציג את ולנטינה וג'ואנה, שתי חברות טובות וטרנסג'נדריות, שחולמות לכבוש את במות המועדונים, ובינתיים נאלצות להתמודד עם אישה שבעל המועדון שכר כדי שתופיע עמן. בנוסף לסרטים הללו, מתקיימים אירועים והרצאות, הכוללים בין היתר מפגש אינטימי (אליו יש להירשם מראש) עם מיה ג'אפר, דוקטור לרפואה הוליסטית, שחקנית וטרנסג'נדרית שהופיעה גם בסדרה "טרנספרנט", וכן, כיתות אמן בתחומים שונים.
ראו בלוח האירועים את כלל אירועי הפסטיבל.

ארועי גאווה