גאווה מינית

גאווה מינית
מקונצ'יטה וורסט- האישה מההממת עם הזקן
 
קונצ'יטה וורסטמקונצ'יטה וורסט, זוכת האירוויזיון השנה, הופיעה כאישה ג'נדרקווירית (מי שזהותה המגדרית אינה "גבר" או "אישה" זוהי זהות המורכבת מגבר וכאישה יחד, או משילובים שונים, כאשר הזהות הג'נדרקווירית עשויה אף לעבור באופן חופשי בין סוגים שונים של מגדר).

מקוצ'נטה, העלתה שוב לתודעה את שאלת הזהות והנטייה המינית ושאלת המגדר. גברים רבים חשים שאינם נמשכים דווקא לנשים, ונשים רבות מרגישות לא נשיות במיוחד.
יש להבחין בין זהות מינית ונטייה מינית, כאשר הזהות המינית מתייחסת להיות האדם "גבר" או "אישה", בעוד הנטייה המינית מתייחסת למשיכה המינית של האדם לבני המין השני (הטרוסקסואלים), לבני שני המינים (ביסקסואלים) או לבני אותו המין (הומואים ולסביות).

רוב הסטרייטים מרגישים שהם בזהות המינית הנכונה להם, רוב ההומואים והלסביות הם בעלי זהות מינית התואמת את מינם, כלומר, רוב ההומואים מרגישים כגברים ורוב הלסביות מרגישות כנשים.
גבר אשר חש כאישה (טרנסג'נדרית) או לחליפין אישה החשה כגבר (טרנסג'נדר), הינם בעלי זהות מינית שאינה תואמת את המין אתו נולדו.

גורמים רבים משפיעים על נטייתו המינית של הפרט וביניהם גורמים פסיכולוגיים (ריחוק מנטאלי או סלידה מדמות האב, דינמיקה אינטימית ורגשית מופרזת עם דמות האם או להיפך), גורמים ביולוגיים (גנטיים והורמונליים), גורמים חברתיים ונורמות חברתיות מקובלות ומאפשרות קיום יחסי מין הומוסקסואליים או לסביים (בדומה ליחסי מין בבתי כלא), גורמים אלה, יכולים להשפיע על הפרט ולגרום לו לקיים יחסי מין מסוג זה, אף שקיום יחסי מין אלה, משמשים כתחליף זמני ולא מעידים על נטייתו המינית של הפרט.
בניגוד לתפיסות ולנורמות החברתיות המיושנות בה גברים צריכים לקיים יחסי מין עם נשים בתנוחה המסיונרית, כיום, עם הקדמה, האינטרנט, החופש להיות אינדיבידואל חופשי ומאושר, יותר ויותר אנשים מבינים כי כל אדם יכול להימשך מינית לכל אדם, וההבנה כי ניתן לקיים יחסי מין בריאים גם בלי אברי מין מנוגדים מביאה אתה רבים מבני הנוער ורבים מהמבוגרים לרצות "לצאת מהארון", להפסיק להתחבא, להפסיק להסתיר את הנטייה המינית או המגדר הנכון עבורם ולחיות את חייהם באושר פנימי, רוחני וגופני. 

ארועי גאווה